Forum Construim România
    • Categorii
    • Recente
    • Taguri
    • Populare
    • Utilizatori
    • Grupuri
    • Înregistrare
    • Autentificare

    A0 centura București la nivel de autostradă

    Scheduled Pinned Închis Moved AUTOSTRĂZI
    1.1k Mesaje 47 Posters 238.4k Vizualizări 6 Watching
    Se încarcă mai multe mesaje
    • Vechi la Noi
    • Noi la Vechi
    • Most Votes
    Răspunde
    • Răspunde ca subiect
    Login pentru a răspunde
    Acest subiect a fost șters. Doar utilizatorii cu privilegii pentru moderarea subiectelor îl poate vedea.
    • daniel22_22D Deconectat
      daniel22_22 @oneLess
      ultima editare de

      @oneLess : Exact. O sa mancam biscuiti de ne voi iesi pe ochi.

      1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
      • Duta CD Deconectat
        Duta C
        ultima editare de Duta C

        Începe sa iasă....greu , dar iese!

        1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
        • M Deconectat
          mihai
          ultima editare de mihai

          Au inceput testele statice pe viaductul peste Lacul Cernica.

          [15 MAI 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 4 UMB 4K!!
          1 Reply Last reply Răspunde Citează 4
          • M Deconectat
            mihai
            ultima editare de

            S-a montat tablierul metalic la Pasajul pe DN3 peste A0 Nord Lot 3 🌉 | 15.05.2026
            daniel22_22D 1 Reply Last reply Răspunde Citează 3
            • M Deconectat
              mike_us
              ultima editare de

              @oneLess Mi s-ar părea exagerat să nu termine anul acesta. Nu este chiar atât de mult rămas încât să nu termine în șase luni și jumătate, nici chiar în ritmul lor.

              M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
              • M Deconectat
                mihai @mike_us
                ultima editare de

                @mike_us de acord. Chiar si in ritmul lent al CCECC / Baxcom, finalizarea in 2026 e clara, daca mentin ritmul si nu apar evenimente neprevazute.

                M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
                • M Deconectat
                  mike_us @mihai
                  ultima editare de mike_us

                  @mihai Structurile sunt aproape gata, terasamentele sunt în multe părți la cotă, chiar cu ceva asfalt.
                  Și sunt, totuși, 5–6 km la câmpie. Eu nu văd cum să nu termine anul acesta.
                  E o performanță? Clar nu. Pur și simplu zic să nu exagerăm nici într-o parte, nici în cealaltă.

                  La vecini, eu zic că la sfârșitul săptămânii viitoare pot să cheme pre recepția.

                  1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
                  • daniel22_22D Deconectat
                    daniel22_22 @mihai
                    ultima editare de

                    @mihai : Nota 20 pentru muzica din partea a doua a clipului. Dacă ar și munci în același ritm …

                    M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
                    • M Deconectat
                      mihai @daniel22_22
                      ultima editare de mihai

                      @daniel22_22 huh, nu ascultasem, dar da, faina alegere :) Eu de principiu urmaresc filmarile fara sonor ;)

                      1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
                      • M Deconectat
                        mihai
                        ultima editare de

                        [16 MAI 2026 ORA 11:00] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 4 UMB 4K!!
                        1 Reply Last reply Răspunde Citează 6
                        • ncbN Deconectat
                          ncb
                          ultima editare de

                          A0 Nord Lotul 1 | Filmat din dronă | 16 mai, 2026
                          1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
                          • M Deconectat
                            mike_us
                            ultima editare de

                            Scrioșteanu a afirmat azi că Lotul 4 a ajuns la 98% execuție și a intrat în prerecepție. A mai spus că se instalează ultimii parapete și ultimele panouri fonoabsorbante.

                            1 Reply Last reply Răspunde Citează 3
                            • vancouverV Deconectat
                              vancouver
                              ultima editare de vancouver

                              ^^

                              [19 MAI 2026] A0-DN3 SI LOTUL 4 NORD PREZENTAREA DOMNULUI SCRIOSTEANU.

                              Scriosteanu zice de final de august sau septembrie pentru lotul 3. Asta corespunde si cu estimarea mea recenta. Tot septembrie zice si pentru o parte din lotul 1.

                              Railway fan. But motorways have to be done first!

                              1 Reply Last reply Răspunde Citează 5
                              • EmericE Deconectat
                                Emeric
                                ultima editare de

                                UMB termină Podul peste Lacul Cernica | Ultimele zile de muncă 🏗️ | 19.05.2026
                                1 Reply Last reply Răspunde Citează 4
                                • EmericE Deconectat
                                  Emeric
                                  ultima editare de

                                  Cum arată pasajul chinezilor de pe DN3 | A0 Nord, Lotul 3
                                  1 Reply Last reply Răspunde Citează 4
                                  • M Deconectat
                                    mihai
                                    ultima editare de

                                    [20 MAI 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 4 UMB 4K!!
                                    1 Reply Last reply Răspunde Citează 3
                                    • vancouverV Deconectat
                                      vancouver
                                      ultima editare de

                                      Interesant ca pe partea de tablier cu grinzi metalice nu avem nici un rost de dilatare. Doar unde incepe si unde se termina, adica la contactul cu tablierul cu grinzi de beton. La beton sunt cate 3 deschideri si apoi urmeaza rost. Rosturile dintre zonele de beton sunt cu aparate de acoperire mai mici, in schimb la rostul beton-metal e ditai aparatul de rost.

                                      Railway fan. But motorways have to be done first!

                                      M O 2 Replies Last reply Răspunde Citează 2
                                      • M Deconectat
                                        marius.firtonea @vancouver
                                        ultima editare de

                                        @vancouver mi se pare o solutie ft buna cu rosturi cat mai rare, cel putin ca sofer vorbesc, dar banuiesc ca e mai scumpa si mai complicat de proiectat si implementat.
                                        Asa au facut si Porr la viaductul de la Talmacel.

                                        1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                                        • ncbN Deconectat
                                          ncb
                                          ultima editare de

                                          [21 MAI 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 3 COMPLET CCECC 4K!!
                                          1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                                          • EmericE Deconectat
                                            Emeric
                                            ultima editare de

                                            Podul peste Lacul Cernica pe ultima sută de metri | 21.05.2026 | 4K
                                            1 Reply Last reply Răspunde Citează 2

                                            Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.

                                            Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.

                                            With your input, this post could be even better 💗

                                            Înregistrare Autentificare
                                            • First post
                                              Last post