MEDIA Up Solution'S
Best posts made by oneLess
-
RE: A0 centura București la nivel de autostradă
Au mai rămas 8 ridicări din 52.
4 mici și 4 mari !
La mulți ani ! -
RE: A6, DEx12 autostrăzi și drumuri express Oltenia
DEx12: Nodul cu A1 – Aproape Gata!
Yo Carmen
Premiera are loc pe 14.07.2025, 08:00
PS:
- Pe Tronsonul 1 DEx12 la turci, pasajul nou deschis peste Centura de Nord Craiova DN65F este chiar OK, descărcarea înspre oraș, spre middle of nowhere este ok, restrângerea de la 3 benzi la 2 și apoi la una chiar e bine proiectată, dacă ai viteza corespunzătoare.
3 benzi, adică 2 vin de pe pasaj și se lipesc de breteaua care vine de sub pasaj din giratoriu. :blush: - parcările turcilor, sunt gata, să le trăiască recepția, dar de deschis sunt amândouă închise !
- Pe Tronsonul 1 DEx12 la turci, pasajul nou deschis peste Centura de Nord Craiova DN65F este chiar OK, descărcarea înspre oraș, spre middle of nowhere este ok, restrângerea de la 3 benzi la 2 și apoi la una chiar e bine proiectată, dacă ai viteza corespunzătoare.
-
RE: A6, DEx12 autostrăzi și drumuri express Oltenia
De la Yo Carmen
DEx12 - Săptămâna viitoare se inaugurează legătura cu Autostrada A1
23 iulie 2025
-
RE: A0 centura București la nivel de autostradă
E vreo supărare cu @adix de nu pune nimeni !? :face_with_rolling_eyes:
Din ce văd eu, aici, ridică grinzi fix între reazemele temporare și capete la marginea structurii .
Au 12 plus capetele, deci 14 puncte de sprijin, fără piloni care vin la mijloc, deci 13 găuri între ele, 13 ridicări, ori 4 fac 52 de ridicări.
Mai au 48. :blush: -
RE: Autostrăzi în lume
https://www.youtube.com/watch?v=I9OeYiuDP-s
Metin Traveler, publicat 21 septembrie 2025
-
RE: A6, DEx12 autostrăzi și drumuri express Oltenia
Yo Carmen ne prezintă
DEx12: Nodul cu autostrada A1 aproape de deschidere | Tronson 4 | 20 iulie
Latest posts made by oneLess
-
RE: A0 centura București la nivel de autostradă
@vancouver
Tablierul metalic este monolit, nu l-au întrerupt deasupra vreunui pilon, deci așa va rămâne, fără rosturi de dilatare, că nu ar avea sens!
Dacă așa le-a dat la proiectare ... -
RE: A0 centura București la nivel de autostradă
N-au făcut chinezii nici sferturile de con la pasajele ălea începute de 2 ani.
O să vedem biscuițeală edificată cu pensetuța și tasare făcută cu mare simț de răspundere la DN3.Eu, sincer, m-aș bucura să termine anul ăsta !
Cum l-o chema pe Gant-ul lor chinezesc !?
-
RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava
Umbrărescu a spus clar, a promis ministrului că termină până la Săbăoani la 31 august !
Dar acum, dacă i-au schimbat ministrul ... Na ... ghinion ... -
RE: DNCB și DR - centura București la nivel DN și drumuri radiale București
Aicea, oare, au forțat și s-au întins mai mult decât trebuia, legal ?!




