@vancouver
Nu pe acest punct am început "dezbaterea". Ci pe faptul că s-a afirmat că se poate lucra mai ușor pe ploaie la structuri ..față de terasamente. De aici discuția a deviat. Operațiunile de turnat beton sunt planificate. În detaliu. Traseu. Oră . Cantități turnate. Orar turnare. Simplu spus , e o mică operațiune logistică. Dacă se hotărăște că condițiile nu sunt optime ..nu se pornește. Personal , ptr organizare , aș spune , că nu e nici o tragedie. Așa firma poate să mai dea libere , la niște oameni , care și ala sunt la limită din prisma presiunii calendarului. Așa își mai eliberează din libere ce datorează etc.
Numai că unii vor să împingă narative ce le convin. Atât.