A0 centura București la nivel de autostradă
-
-
Paradoxul lui Braess incepe sa-si faca simtita prezenta si-n Romania. Cererea indusa este exact motivul pentru care autostrazile care se construiesc astazi, mai ales A0, vor fi blocate in 5 ani de la finalizare.
-
-
-
La ce lucrează UMB acum în spațiul median mai ales. Alte probleme de terasament? 🤔
-
@snake69fast ITS si panouri de semnalizare pentru nodul A0/A2
-
-
In sfarsit o filmare in detaliu a descarcarii din A0 in DN1A la Buftea, unde se vede ca mai sunt de finalizat niste exproprieri si niste demolari pentru realizarea racordului cu DN1A, ca parte din Centura Buftea.
In ansamblu cred ca este posibila o deschidere la final de Septembrie a A0 intre DN1 si DN1A, urmata de deschiderea tronsonului pana in DN7 la final de an, urmand ca sectorul DN7 - A1 sa ramana pentru primavara lui 2027.
-
@mihai
La DN7 pe unde !? -
@oneLess nu sunt sigur ca inteleg intrebarea.
Intre nodurile A0/DN1A si A0/DN7 e un sector de A0 de circa 2km, peste Rcordul Mogosoaia, magistrala M1000 si Raul Colentina. Tronsolnul mai are niste puncte intarziate (relocare de utilitati etc), dar avanseaza promitor.
Vrei sa spui ca nu crezi ca nodul A0/DN7 va fi gata anul acesta?
-
@mihai
Da. În sensul că Horațiu Cosma a zis că cele 2 girații la DN7 nu sunt prinse în contractul Pizza și nici nu nu sunt licitate. Și se vede asta ! -
@oneLess am inteles. Nu stiam asta. Atunci bun asa.
Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.
Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.
With your input, this post could be even better 💗
Înregistrare Autentificare