Mesaje
-
RE: A3 București-Brașov-Cluj Napoca-Borș și A10 Sebeș-Turda
Remarcabil progresul la lucrarile de pamant din zona Suplacu de Barcau, de ambele parti ale viaductului
-
RE: A0 centura București la nivel de autostradă
@mrs7 da, va fi un guratoriu comun DN1A - Centura Buftea - Racord A0, dar nu construit de Pizzarotti - Retter.
Sensul giratoriu de racord al A0 in DN1A e parte din Centura Buftea si implica niste exproprieri si demolari suplimentare. Din fericire Centura Buftea e deja in executie si, din cate stiu, exista un acord cu constructorul ei sa prioritizeze racordarea A0 in DN1A.

-
RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava
@snake69fast da, dar pare un ritm mult mai redus la Nicolae Balcescu. Probabil resursele sunt alocate in asa fel incat Cleja si Nicolae Balcescu sa se finalizeze aproximativ in acelasi timp.
-
RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava
Si video-ul cu Pasajul de la Cleja din postarea lui @Emeric
-
RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava
^^ 7 pile in stadiu avansat pe executie pe firul spre Bacau (finalizare elevatie, banchete, aparate de reazem) si 15 pile pe firul spre Adjud la nivel de realizare elevatie.
Stiu ca e pesimism mare, dar eu imi mentin prognoza ca pe 31/07 la Cleja o sa vedem un viaduct cu 2 fire, in faza finala de tunare a placii de suprabetonare pe ultimile sectiuni.
-
RE: A8 Tg. Mureș - Tg. Neamț - Iași - Ungheni Prut
@mihai Se misca cu viteza melcului turbat, la un moment dat credeam ca o sa fie gata podul și astia nu apuca sa taie panglica de repede ce au lucrat…
Un ziar din Iași zicea ca tocmai i-au prelungit cu 6 luni șederea unuia din cei doi directori DRDP Iași care nu poate ieși la pensie fără sa mai rezolve niște comisioane pe la niște lucrări strategice. Trai, neneaca, pe moșie la Pistol. Bani mulți da, rezultate mai târziu, podul de flori așteaptă anul viitor.De-acord: doi muncitori si-un macaragiu sunt tot ce se vede pe santierul in cauza....