Forum Construim România
    • Categorii
    • Recente
    • Taguri
    • Populare
    • Utilizatori
    • Grupuri
    • Înregistrare
    • Autentificare
    1. Acasă
    2. mihai
    3. Mesaje
    M
    Conectat
    • Profil
    • Îi urmărește pe 0
    • Urmărit de 3
    • Subiecte 19
    • Mesaje 1,769
    • Grupuri 1

    Mesaje

    Recente Cel mai bun Controversial
    • RE: A8 Tg. Mureș - Tg. Neamț - Iași - Ungheni Prut
      Autostrada A8 - S1: Târgu Mureș - Miercurea Nirajului Filmare Integrală, NUROL [26.06.2026 / Ep. 03]
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: Lucrări de reabilitare sau construcție căi ferate
      Stadiu Lucrari Lot1 Cluj Napoca-Aghires conf Mai 2026 + retragere Coradia Lint la Remar 16 Februarie
      postat în CĂI FERATE
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă
      A0 NORD LOT 4 UMB APROAPE DE RECEPTIE!
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă
      [26 IUN 2026] PASAJUL A0-DN3 din AUTOSTRADA A0 NORD LOT 3 CCECC 4K!
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A3 București-Brașov-Cluj Napoca-Borș și A10 Sebeș-Turda

      Remarcabil progresul la lucrarile de pamant din zona Suplacu de Barcau, de ambele parti ale viaductului

      A3 Suplacu de Barcău - Chiribiș, zonele critice pentru finalizarea proiectului
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă

      @mrs7 da, va fi un guratoriu comun DN1A - Centura Buftea - Racord A0, dar nu construit de Pizzarotti - Retter.

      Sensul giratoriu de racord al A0 in DN1A e parte din Centura Buftea si implica niste exproprieri si demolari suplimentare. Din fericire Centura Buftea e deja in executie si, din cate stiu, exista un acord cu constructorul ei sa prioritizeze racordarea A0 in DN1A.

      Screenshot 2026-06-26 at 15.25.02.png

      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: Lucrări de reabilitare sau construcție căi ferate
      Arad - Aradu Nou / Noul pod feroviar / Pasaj CF - 06.2026
      postat în CĂI FERATE
      M
      mihai
    • RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava

      @snake69fast da, dar pare un ritm mult mai redus la Nicolae Balcescu. Probabil resursele sunt alocate in asa fel incat Cleja si Nicolae Balcescu sa se finalizeze aproximativ in acelasi timp.

      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava

      Si video-ul cu Pasajul de la Cleja din postarea lui @Emeric

      Imagini santierul lotului 3 al Autostrazii A7 Focsani Bacau intre Racaciuni-Bacau.
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A7 Ploiești - Bacău - Suceava

      ^^ 7 pile in stadiu avansat pe executie pe firul spre Bacau (finalizare elevatie, banchete, aparate de reazem) si 15 pile pe firul spre Adjud la nivel de realizare elevatie.

      Stiu ca e pesimism mare, dar eu imi mentin prognoza ca pe 31/07 la Cleja o sa vedem un viaduct cu 2 fire, in faza finala de tunare a placii de suprabetonare pe ultimile sectiuni.

      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă
      A0 NORD LOT 1 stadiul fizic al lucrarilor se apropie de 63%
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A3 București-Brașov-Cluj Napoca-Borș și A10 Sebeș-Turda
      A3 Lot 3C2 Chiribiș-Biharia, deviere DN 19E | ultima structură fără grinzi
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A8 Tg. Mureș - Tg. Neamț - Iași - Ungheni Prut

      @trismegistul said:

      @mihai Se misca cu viteza melcului turbat, la un moment dat credeam ca o sa fie gata podul și astia nu apuca sa taie panglica de repede ce au lucrat…
      Un ziar din Iași zicea ca tocmai i-au prelungit cu 6 luni șederea unuia din cei doi directori DRDP Iași care nu poate ieși la pensie fără sa mai rezolve niște comisioane pe la niște lucrări strategice. Trai, neneaca, pe moșie la Pistol. Bani mulți da, rezultate mai târziu, podul de flori așteaptă anul viitor.

      De-acord: doi muncitori si-un macaragiu sunt tot ce se vede pe santierul in cauza....

      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă
      [25 IUN 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 3 COMPLET CCECC!
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: A3 București-Brașov-Cluj Napoca-Borș și A10 Sebeș-Turda
      Autostrada Transilvania, Viaductul Topa Mică aproape de final
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: Timiș
      Stadionul „Eroii Timișoarei” - Se montează tabla la acoperiș - Stadiu lucrări 25.06.2026
      postat în DISCUȚII LOCALE
      M
      mihai
    • RE: A8 Tg. Mureș - Tg. Neamț - Iași - Ungheni Prut
      Imagini santierul Podului de Flori de la Ungheni-Zagarancea.
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: Bihor
      Oradea | Pasajele subterane Crișul - Gara, noi șantiere prin oraș
      postat în DISCUȚII LOCALE
      M
      mihai
    • RE: A0 centura București la nivel de autostradă
      Pasajul A0 peste DN2 (E85) | 24.06.2026 | 4K
      postat în AUTOSTRĂZI
      M
      mihai
    • RE: Iași
      Spitalul Regional de Urgență Iași, Faza 2, Lucrări teren fundare, CCN [Ep. 006 - 24.06.2026]
      postat în DISCUȚII LOCALE
      M
      mihai