Forum Construim România
    • Categorii
    • Recente
    • Taguri
    • Populare
    • Utilizatori
    • Grupuri
    • Înregistrare
    • Autentificare

    A0 centura București la nivel de autostradă

    Scheduled Pinned Închis Moved AUTOSTRĂZI
    1.1k Mesaje 48 Posters 242.9k Vizualizări 6 Watching
    Se încarcă mai multe mesaje
    • Vechi la Noi
    • Noi la Vechi
    • Most Votes
    Răspunde
    • Răspunde ca subiect
    Login pentru a răspunde
    Acest subiect a fost șters. Doar utilizatorii cu privilegii pentru moderarea subiectelor îl poate vedea.
    • M Conectat
      mihai
      ultima editare de mihai

      In sfarsit o filmare in detaliu a descarcarii din A0 in DN1A la Buftea, unde se vede ca mai sunt de finalizat niste exproprieri si niste demolari pentru realizarea racordului cu DN1A, ca parte din Centura Buftea.

      In ansamblu cred ca este posibila o deschidere la final de Septembrie a A0 intre DN1 si DN1A, urmata de deschiderea tronsonului pana in DN7 la final de an, urmand ca sectorul DN7 - A1 sa ramana pentru primavara lui 2027.

      [22 IUN 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 1 PARTIAL DN1-DN1A-DN7. PIZZAROTTI-RETTER 4K!!
      O 1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
      • O Deconectat
        oneLess @mihai
        ultima editare de

        @mihai
        La DN7 pe unde !?

        M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
        • M Conectat
          mihai @oneLess
          ultima editare de

          @oneLess nu sunt sigur ca inteleg intrebarea.

          Intre nodurile A0/DN1A si A0/DN7 e un sector de A0 de circa 2km, peste Rcordul Mogosoaia, magistrala M1000 si Raul Colentina. Tronsolnul mai are niste puncte intarziate (relocare de utilitati etc), dar avanseaza promitor.

          Vrei sa spui ca nu crezi ca nodul A0/DN7 va fi gata anul acesta?

          O 1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
          • O Deconectat
            oneLess @mihai
            ultima editare de oneLess

            @mihai
            Da. În sensul că Horațiu Cosma a zis că cele 2 girații la DN7 nu sunt prinse în contractul Pizza și nici nu nu sunt licitate. Și se vede asta !

            M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
            • M Conectat
              mihai @oneLess
              ultima editare de mihai

              @oneLess am inteles. Nu stiam asta. Atunci bun asa.

              1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
              • M Conectat
                mihai
                ultima editare de

                Retter: Lotul 1 Nord intre DN1-DN1A va fi finalizat inainte de termenul contractual.
                1 Reply Last reply Răspunde Citează 2
                • M Conectat
                  mihai
                  ultima editare de

                  Pasajul DN3 peste A0 Nord Lot 3 | 24.06.2026 | 4K
                  1 Reply Last reply Răspunde Citează 3
                  • M Conectat
                    mihai
                    ultima editare de mihai

                    Pasajul A0 peste DN2 (E85) | 24.06.2026 | 4K
                    1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                    • O Deconectat
                      oneLess
                      ultima editare de

                      La pasajul 2+2 de la DN3 s-ar fi pretat niște New Jersey turnate, cum au făcut Dimex pe DEx4 !
                      Pare că armează suplimentar la trotuare !

                      1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                      • M Conectat
                        mihai
                        ultima editare de

                        [25 IUN 2026] AUTOSTRADA A0 NORD LOT 3 COMPLET CCECC!
                        1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                        • M Conectat
                          mihai
                          ultima editare de

                          A0 NORD LOT 1 stadiul fizic al lucrarilor se apropie de 63%
                          M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                          • M Deconectat
                            mrs7 @mihai
                            ultima editare de

                            @mihai

                            salut,

                            îmi poți spune dacă la nodul rutier DN1A cu Centura Buftea pentru a ajunge în A0, va fi un sens giratoriu?

                            M 1 Reply Last reply Răspunde Citează 0
                            • M Conectat
                              mihai @mrs7
                              ultima editare de mihai

                              @mrs7 da, va fi un guratoriu comun DN1A - Centura Buftea - Racord A0, dar nu construit de Pizzarotti - Retter.

                              Sensul giratoriu de racord al A0 in DN1A e parte din Centura Buftea si implica niste exproprieri si demolari suplimentare. Din fericire Centura Buftea e deja in executie si, din cate stiu, exista un acord cu constructorul ei sa prioritizeze racordarea A0 in DN1A.

                              Screenshot 2026-06-26 at 15.25.02.png

                              1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                              • M Conectat
                                mihai
                                ultima editare de

                                [26 IUN 2026] PASAJUL A0-DN3 din AUTOSTRADA A0 NORD LOT 3 CCECC 4K!
                                1 Reply Last reply Răspunde Citează 1
                                • M Conectat
                                  mihai
                                  ultima editare de

                                  A0 NORD LOT 4 UMB APROAPE DE RECEPTIE!
                                  1 Reply Last reply Răspunde Citează 0

                                  Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.

                                  Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.

                                  With your input, this post could be even better 💗

                                  Înregistrare Autentificare
                                  • First post
                                    Last post