Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propuneri de modificare
Aici puteți posta propunerile voastre de modificare a calității. Vă rog să precizați:

- indicativul drumului
- culoarea dorită
- o scurtă justificare

- și - foarte important - data la care ați parcurs drumul.

Desigur nu data exactă, dar măcar luna și anul. Dacă data parcurgerii este mai veche de 2 luni, modificările nu vor fi operate decât după confirmarea de către altă persoană, care a călătorit mai recent.
Reply
DNCB între DN2 și A2 poate fi trecut la roșu.

DN73A între Râșnov și Predeal poate fi trecut la galben. Sunt ceva gropi pe acolo... mai are puțin și trece la roșu.

DN1A între Ploiești și Brașov l-aș trece la drum bun, verde.
Reply
Am publicat harta actualizata. Iata lista modificarilor fata de harta anterioara, din 02 ianuarie:

[Image: Q1Qy6xh.png]
Reply
Am publicat o varianta noua. Iata lista modificarilor fata de harta anterioara:

[Image: s07rfBZ.png]
Reply
La Piatra Neamt, DJ156A este de verde. Mai ales intre DN15D (Girov) si DN15C(Dobreni) are niste denivelari pronuntate - era sa sar peste una - si marcajul e sters pe multe sectiuni. Nu e cu nimic peste DN15 spre Bacau de exemplu.
Reply
DN12A intre Miercurea Ciuc si Fagetel este de verde, nu de galben. 

In schimb de la Fagetel la Comanesti DN12A este aproape de rosu. Mult mai rau decat DNCB intre DN2 si A2, care este rosu pe harta noastra. Extrem de denivelat de la petice puse peste petice, cu rampe la podete. Oribil drum, desi peisajul este superb.
Reply
Ma ocup in zilele urmatoare sa modific.
Reply
12C portiunea cu rosu din preajma Lacului Rosu poate fi trecuta cu galben - gropile s-au peticit. Am trecut pe acolo in luna iulie.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)